• Polski
  • Deutsch
  • English

Reine

An Oasis of Beauty and Peace

The Most Picturesque Lofoten Town

Cruises to Reine

General Information

About Reine

Reine to cichutka, licząca ok. 300 mieszkańców miejscowość na wyspie Moskenesøy na Lofotach. Uznawana jest za symbol archipelagu, a jej widoki pojawiły się na dziesiątkach pocztówek i zdjęć zafascynowanych turystów.

Niewielkie Reine położone jest na kilkunastu wysepkach połączonych mostami. Góry Lofotów nie są wysokie, ale bardzo strzeliste i niedostępne. Najbardziej charakterystyczny jest spiczasty Okstinden (675 m n.p.m.), a najpiękniejsza panorama Reine rozpościera się z Reinebringen.

More Information

From an Island to an Island

Reine to oaza spokoju, miejsce do odpoczynku i zachwycania się bajkową scenerią oraz zorzą polarną (zazwyczaj od września do kwietnia), ale też świetna baza wypadowa na całe Lofoty.

Miłośnicy ciekawych miejsc mogą udać się z Reine na wycieczkę do odległej o zaledwie 10 km miejscowości Å. Å to ostatnia wioska ​​wzdłuż Narodowego Szlaku Turystycznego Lofotów, gdzie oprócz obowiązkowego zdjęcia przy tablicy z jedną z najkrótszych nazw geograficznych na świecie, można odwiedzić Muzeum Sztokfisza i Norweskie Muzeum Rybołóstwa.

Wioska, mimo położenia na wyspie, połączona jest z lądem za pomocą mostów. Przebiega przez nią trasa europejska E10.

Obowiązkowym punktem jest spacer na Reinebringen (448 m n.p.m.). Wejście zajmuje ok. 1 godziny, a widok, który ujrzymy po dojściu na szczyt zapiera dech w piersiach. Zobaczyć stąd można przy dobrej pogodzie nie tylko Reine, ale też Reinefjorden, Kjerkfjorden, Sakrisøy i Hamnøy.