• Polski
  • Deutsch
  • English

Harstad

PERŁA PÓŁNOCNEJ NORWEGII

Poznaj pobliską przyrodę pieszo

Podstawowe informacje

O Harstad

Harstad to trzecie największe miasto północnej Norwegii, malowniczo i strategicznie położone na największej wyspie Hinnøya. Leży niedaleko Lofotów, po ich zachodniej stronie.

Podczas wizyty w Harstad odkryjesz przytulne miejsce, gdzie czas płynie wolniej, oraz ciekawą przyrodniczą okolicę. Harstad to również połączenie starej i nowej architektury, która wraz z licznymi kawiarniami i restauracjami zapewnia przyjemną atmosferę.

Więcej informacji

Poczuj arktykę

Harstad zachwyca swoją malowniczością. To tu w lecie możesz zobaczyć słońce 24 godziny na dobę i tajemniczą zielono purpurową zorzę polarną w okresie zimowym. Jest to doskonałe miejsce, z którego można zacząć swoją arktyczną przygodę.

Magnesem, który przyciąga w te strony turystów jest z pewnością także krajobraz. Piękna zieleń na półwyspie, piaszczyste plaże jak na Karaibach i turkusowa woda tworzą bajkowe pejzaże. Do tego wysokie i praktycznie nagie góry okalające wody fiordu. Opisywany region to jeden z najlepszych znanych punktów do obserwacji zorzy polarnej w okresie jesienno-zimowym. Tańczące tuż nad naszą głową kolorowe wstęgi zorzy to coś, co można obserwować z zapartym tchem całymi godzinami.